Fizykoterapia

Pole magnetyczne
Pole magnetyczne wywiera dobroczynny wpływ na większość procesów naszego organizmu. Stosuje się je w rehabilitacji osób po urazach, w leczeniu bólu i w innych chorobach.

Laser
jest to proces przyspieszania lub usprawniania reakcji fizjologicznych, który wywołany jest naświetleniem tkanek przez promień laserowy. W laserze światło skupione jest w jedną wiązkę. Charakteryzuje się ona odpowiednim natężeniem i skupieniem. Dzięki czemu promień lasera dociera do tkanek położonych kilka centymetrów od powierzchni skóry.

Ultradźwięki
Drgania uruchamiane o częstotliwości od 800 do 24000 kHz, niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Podstawowe działanie to tzw. mikromasaż tkanek, będący skutkiem wahania ciśnień w przebiegu fali ultradźwiękowej. Efekt zależy od miejsca stosowania – dużą „dźwiękochłonność`` wykazuje tkanka nerwowa, mniejszą mięśniowa, a najmniejszą tkanka tłuszczowa.

Sollux
Sollux to lampa wytwarzająca promieniowanie światła podczerwonego i promieni widzialnych. Lampy te są wyposażone w komplet filtrów ze szkła uwiolowego koloru czerwonego i niebieskiego. Szkło koloru czerwonego przepuszcza promienie podczerwone i promienie widzialne czerwone co ma działanie pobudzające i przeciwzapalne. Natomiast szkło koloru niebieskiego przepuszcza głównie niebieskie promieniowanie widzialne co daje działanie tonizujące, uspokajające i przeciwbólowe.

Krioterapia miejscowa
Stosowana jest ona głównie w okresie wczesnych urazów, gdyż pomagają w zmniejszeniu bólu, procesu zapalnego, obrzęków, zwiększeniu zakresu ruchu w stawie, zwiększają siłę mięśniowa. Zabiegom krioterapii zawdzięczamy to, że czas rekonwalescencji stawu po urazie znacznie się skraca. Zabieg polega na ochładzaniu chorego miejsca ciekłym azotem, ciekłym chlorkiem etylu, lub dwutlenkiem węgla. Temperatura gazu wydobywającego się z wylotu dyszy ma od minus 100 do 180*C. Zabieg powtarza się średnio 10 razy, jego czas wynosi od 1 do 4 minut. Można powtarzać nawet do trzech razy dziennie, ale zazwyczaj stosuje się jeden codziennie (jest to zależne od wskazań lekarza). Podczas zabiegu terapeuta wykonuje ruchy posuwisto- zwrotne w odległości kilku lub kilkunastu centymetrów nad chorym miejscem.

Hydroterapia - kąpiel wirowa kończyn
Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą dysz do hydromasażu lub bąbelków powietrza wody w ruch wirowy, który jest łagodnym bodźcem zwiększającym przepływ krwi i chłonki, usprawniającym proces przemiany materii w tkankach, rozluźniającym zbliznowacenia i przykurcze. Działanie tej kąpieli powoduje: przekrwienie kończyn, zmniejszenie obrzęku i zastoju krwi żylne. Działają przy tym przeciwbólowo i rozluźniają napięte mięśnie.

Terapia falą uderzeniową
Terapia Falą Uderzeniową (SWT - Shock Wave Therapy) jest nowoczesną, wysoce efektywną metodą leczenia. Fale uderzeniowe przyspieszają proces zdrowienia poprzez stymulację metabolizmu i pobudzenie cyrkulacji krwi, rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu oraz zmniejszenie napięcia mięśni. Uszkodzona tkanka stopniowo regeneruje się i wspomaga proces leczenia w obszarze poddanym terapii.

Elektroterapia
Gama zabiegów wykorzystujących lecznicze właściwości energii
elektrycznej. Nasza przychodnia oferuje takie zabiegi, jak:
elektrycznej. Nasza przychodnia oferuje takie zabiegi, jak:
- Galwanizacja – zabieg stosuje się w celu zwiększenia ukrwienia, pobudzenia układu nerwowo-mięśniowego, stymulacji zrostu kości, zmniejszenia napięcie mięśni, uśmierzenia bólu.
- Jonoforeza – zabieg o właściwościach podobnych do galwanizacji, wzmocniony o działanie aplikowanego leku.
- Prądy diadynamiczne – stosowane w celu łagodzenia bólu, poprawy krążenia obwodowego, relaksacji mięśni. Wysoka skuteczność w leczeniu zespołów bólowych, dyskopatii, chorób zwyrodnieniowych stawów.
- Prądy impulsowe – stosowane w celu stymulacji nerwów i mięśni odnerwionych oraz osłabionych.
- Prąd Traberta – wykorzystywany w celu zmniejszenia napięcia mięśni, łagodzenia bólu, poprawy krążenia obwodowego, szczególnie w takich schorzeniach jak: choroby zwyrodnieniowe stawów, nerwobóle, zaburzenia krążenia obwodowego, zespoły bólowe kręgosłupa oraz zespołu korzeniowe.
- Prąd Kotz’a – mające zastosowanie w leczeniu zaników mięśniowych
z unieruchomienia, oraz w treningu mięśniowym.
O NASZEJ JAKOŚCI ŚWIADCZĄ
Opinie Klientów
Przez wiele lat prowadzenia naszej działalności udało nam się zebrać szerokie grono stałych Klientów.